Oddział Miejski WOPR Chorzów

Kurs na stopień

Młodszego Ratownika WOPR
rozpoczyna się 
 27 lutego 2022r.
Niedziela godz. 20:00 na basenie MORiS w Chorzowie 
pl. Powstańców Śl. 1.


Kurs na stopień
 Ratownika Wodnego 
rozpoczyna się  5 marca 2022r. o godz. 8:00.


Zawody o Puchar Prezesa i zebranie sprawozdawcze

A A A

utworzono: 24-12-2013 11:48:13 ostatnia aktualizacja: 02-01-2014 21:03:04 Zawody o Puchar Prezesa i zebranie sprawozdawcze

W dniu 21.12.2013 odbyły się kolejne zawody o Puchar Prezesa. Jak co roku na Basenie "Miejskim" w Chorzowie rywalizowaliśmy w trzech konkurencjach. Rozpoczęliśmy od zmagań w pływaniu nogami do przodu. Najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji okazali się:
1. Dominik Siudmak
2. Wojtek Kaczmarek
3. Michał Pella
Później rywalizowaliśmy w sztafecie pokoleń. Dla niektórych drużyn bariera 150 lat okazała się trudną do osiągnięcia i dwóch zawodników musiało pokonać zamierzony dystans 50 metrów dwukrotnie. Zwyciężyła ekipa w składzie:
1. Grzegorz Malcharek, Witold Macioła, Ryszard Pawleta
Jak zwykle najbardziej wyczekiwanym punktem zawodów był turniej piłki wodnej. Emocji nie zabrakło i w tym roku. Wszystkie drużyny z zaangażowaniem rozgrywały kolejne mecze, wykorzystując także bezpośredni kontakt między zawodnikami. Po wielu trudnych meczach, wyłonione zostały najlepsze drużyny. W kategorii kobiet:
1. Syrenki - Aleksandra Dzwonek, Wioletta Hanusek, Monika Sroka
2. Foczki - Agnieszka Makioła, Sonia Nowak, Małgorzata Wróbel
W kategorii mężczyzn:
1. Tęczowy Konik - Artur Jamroży, Wojciech Kaczmarczyk, Michał Resner
2. Młode Wilki HEJ! - Grzegorz Malcherek, Adam Pawleta, Dominik Siudmak
3. FC Hasy - Marcin Gut, Michał Październik, Marcin Szarpak
Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji końcowej byli:
1.  Dominik Siudmak
2.  Wojciech Kaczmarek
3.  Grzegorz Malcherek
4.  Michał Resner
5.  Jacek Mrukowicz
6.  Aleksandra Dzwonek, Wioletta Hanusek, Ryszard Pawleta, Michał Pella, Monika Sroka.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się o godzinie 17.00 w Starym Porcie. Tam też miało miejsce zebranie sprawozdawcze z działalności Zarządu OM WOPR Chorzów za ostatnie 2 lata. Zarząd przedstawił działania dokonane przez Oddział w tym czasie, wprowadzone zmiany, a także zdał szczegółową relację z funkcjonowania DSR "Kijanki". Ogół działalności obecnego Zarządu należy ocenić bardzo pozytywnie. Na koniec zebrania usłyszeliśmy kilka słów od Prezesa Śląskiego WOPR Wiktora Zajączkowskiego. Dostrzegł on bardzo sprawną i skuteczną działalność naszego Oddziału, a także przypomniał, że "Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych Nr 21/2013 z dnia 11 września 2013 roku Śląskie WOPR na podstawie art.12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz U 208 poz. 1240) uzyskało zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego. Zgoda obejmuje teren całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem terenu województwa śląskiego." Ujawnił też wszelkie konsekwencje przekształcenia Śląskiego WOPR w osobny podmiot, łącznie ze zmianą w procesie szkolenia ratowników.
Zebranie sprawozdawcze zakończyło spotkanie opłatkowe.

Zapraszamy do Galerii